1 lip 2018

Czy warto jeszcze pisać blogi?

Cześć kochani! Ostatnio męczył mnie pewien temat. Na ile jeszcze opłaca się pisać blogi? Zastanawialiście się nad tym? Bez względu na to czy tak czy nie zapraszam Was do przeczytania moich przemyśleń i pozostawienia w komentarzu swojego zdania!


Nie wiem czy mi się wydaję, czy też naprawdę blogi są na wymarciu. Też macie wrażenie, że jest to wypierane przez YouTube'a czy Instagram? Odnoszę wrażenie, że ludzie po prostu są już zbyt leniwi i wolą oglądać i słuchać niż czytać. Prościej jest odpalić filmik na YouTube niż się trochę wysilić i przeczytać coś interesującego. Oczywiście są też i czytelnicy blogów, ale to jak małą grupę tworzą przy reszcie ludzi jest dość zauważalne. A najgorsze, że sama się łapie na takim lenistwie. Sama rzadko kiedy wchodzę na jakieś blogi z własnej nieprzymuszonej woli. Coraz bardziej wybieram też Instagram na rzecz pisania tutaj i stąd też tak długi okres mnie tu nie było. Czasem trochę mi tego szkoda, bo jednak grunt to pisanie z pasji, ale z drugiej strony jaki to ma sens bez jakiegoś grona czytelników. Po prostu gdybym chciała pisać tylko dla siebie, chowałabym moje teksty do szafki. No, ale wracając do tego czy warto. Myślę, że to już kwestia indywidualna każdego bloga, natomiast ja nie zamierzam się poddawać i dalej robić to co lubię. 


Dodatkowo polecam Wam zajrzeć na stronkę DressHead : 

link do spodni -> klikA wy jakie macie zdanie co do blogów? Koniecznie napiszcie swoją opinię!


16 komentarzy:

 1. To prawda, że instagram i videoblogi stają się coraz popularniejsze. Ludzie są leniwi, wolą oglądać niż czytać. Są jednak nadal fani blogów, trzeba ich tylko czymś zainteresować. Ewentualnie zawsze możemy dodać do naszej działalności właśnie instagrama czy nawet nagrywanie videoblogów, skąd będziemy przekierowywać ludzi na bloga.

  Ja bloga piszę głównie dla siebie, bo lubię. Niezwykle jednak cieszy mnie, gdy widzę, że moja praca jest doceniana przez czytelników. A skoro tak wiele firm nadal współpracuje z blogerami, skoro blogerzy włączani są w różne akcje, to oznacza, że wcale nie są na wymarciu. :D

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Very beautiful combinations, I like it. Great post.

  New post: http://www.alexandarstanisavljevic.com/2018/06/rainy-wednesday.html

  http://www.alexandarstanisavljevic.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i dużo osób nie chce czytać blogów, ale mimo to, nie zniechęca mnie to do pisania. W bloga trzeba coś włożyć, aby był chętnie czytany. Instagram to tylko zdjęcie z opisem, nie wymaga tyle pracy co blog...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety również zauważyłam, że blogi powoli wymierają.. Jest coraz mniej naprawdę wartościowych twórców- tych, którym się po prostu chce. Ja uwielbiam blogować, to jest moja pasja i nie zrezygnuję z tego :)
  Pozdrawiam :*
  www.nataliasiejka (klik)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam blogować i czytać blogi. Sprawia mi wiele radości odnajdowanie nowych twórców, których wbrew pozorom, trochę jest ;) Wiele osób przerzuciło się na YouTube, jednak ja nie mam na to odwagi.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Też zauważyłam wzrost popularności instagrama i yt z porównaniu do blogów. No cóz, są różne preferencje, jednak mimo tego wolę połączenie dobrego tekstu + dobrych zdjęć, niż jednego poprzerabianego zdjęcia z jakimś tam opisem.

  scorupcu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety tak jest, że teraz obraz bardziej przemawia do ludzi niż słowo pisane, a to dlaczego, że żyjemy zbyt szybko i nie mamy czasu :( ..

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety teraz na topie są inne formy spędzania wolnego czasu :(
  https://myonechancee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak szczerze, ale baardzo po cichu między nami... sam prowadziłbym vloga, zamiast bloga gdybym miał poprawną dykcję :D Mój idol Varg Vikernes prowadzi vloga i całkiem nieźle mu to idzie. Choć z drugiej strony... Wymaga to pewnych umiejętności reporterskich... Nie wiem czy takie mam, bo nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Za to pisanie wychodzi mi nieźle i naprawdę lubię to robić - i mam co do tego 100% pewność. Myślę, że mówienie o umieraniu blogów to zbyt śmiałe określenie... Fakt, może vlogging jest w tej chwili nieco popularniejszy i ta popularność z dnia na dzień rośnie, podczas gdy blogosfera może mieć złotą erę już za sobą, ale nie mówiłbym jeszcze w tej chwili o upadku, jaki widzimy w przypadku gazet i troszkę telewizji na rzecz Internetu. Kto wie... Może za 5-10 lat upadek będzie widać wyraźnie... Ale mam nadzieję, że nie. Oczywiście może tak być, że się mylę i niestety Ty masz rację... Ale miejmy nadzieję, że jednak nie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja także widzę to niestety, że blogi stają się na wymarciu :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja kocham blogować, robie to ju o trzech lat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niedawno zaczęłam moją przygodę z blogiem i nie mam zamiaru rezygnować. Ale faktycznie ludzie wolą oglądać vlogi niż czytać, ale tak samo jest w przypadku książek i filmów. Niestety...

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama się nad tym ostatnio zastanawiam, ale póki mam z tego frajdę, to będę to robić :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetnie prowadzisz bloga i się nie poddawaj! Sama nie mam takiego "dryku", ale Ty radzisz sobie z wszystkim doskonale ;) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 15. Od zawsze filmiki budziły większe zainteresowanie niż treść. To nie jest jakiś etap w blogowej sferze. Tylko od zawsze tak było. Wydaje mi się, że twoje słowa są najzwyczajniej w świecie kierowane małą popularnością / ilością czytelników. W mojej opinii, blogowy świat wcale nie notuje, żadnych upadków / spadków popularności, gdyż te poruszające najciekawsze tematyki posiadają niesamowicie wielką publiczność. Wystarczy znaleźć swoją niszę. Nie mniej jednak bardzo fajny wpis, poruszający ważne tematy.

  OdpowiedzUsuń